Het lesplan omvat een bepaalde reeks acties waarmee de leraar de doelen en doelstellingen kan bereiken. Hun lijst kan, afhankelijk van het onderwerp en de leeftijd van de kinderen, variëren. Maar de les is de belangrijkste vorm van organisatie van educatieve en opvoedingsactiviteiten op school.
Lesformulieren
De doelstellingen van de les kunnen verschillen. Daarom geven leraren in een moderne school verschillende soorten lessen:
- Nieuw materiaal leren.
- Assimilatie en ontwikkeling van kennis, vaardigheden en capaciteiten (afgekort ZUN).
- Systematisering en generalisatie van kennis.
- Praktisch gebruik van ZUN.
- Controle en correctie van vaardigheden, kennis, vaardigheden.
Het plan van de les hangt af van de vorm:
- thematisch;
- gecombineerd.
Combinatie sessiestructuur
Het lesplan is vrij duidelijk enbevat drie componenten.
Ten eerste worden de zelfstandige activiteiten van schoolkinderen gecontroleerd. Deze fase omvat het controleren van huiswerk, het definiëren van lestaken met de kinderen.
Het belangrijkste deel van de les is de uitleg van nieuw materiaal, het consolideren van verworven vaardigheden.
Het derde element van de les is samenvatten, het analyseren van het nieuwe huiswerk. Samen met de leerlingen doet de docent reflectie en noteert hij het succes van de leerlingen.
Het plan van de Engelse les omvat niet alleen het theoretische deel, maar ook de ontwikkeling van mondelinge spraak in het kader van praktisch werk (dialoog).
Specificaties van het opstellen van het lesalgoritme
Bij het nadenken over het plan voor het geven van een open les, houden leerkrachten rekening met de individuele kenmerken van elk kind en het kennisniveau van het klasteam als geheel. Houd er rekening mee dat de duur van de les beperkt is, dus elke fase moet zo efficiënt en rationeel mogelijk zijn.
Nuttige tips
Bij het opstellen van een plan voor een les lichamelijke opvoeding, bepa alt de leraar zijn plaats in educatieve activiteiten, evalueert hij de verbinding met andere klassen. Hij identificeert het doel en de hoofdinhoud van de les, selecteert de vormen en methoden voor de implementatie ervan. Bij het plannen van huiswerk houdt de leraar ook rekening met de fysiologische kenmerken van schoolkinderen.
Bij het plannen van een les is een voorlopige analyse van de resultaten van eerdere lessen van primair belang.
Methodenleren
De leraar neemt bepaalde lesmethoden op in het geschiedenislesplan:
- show-demonstratie;
- mondelinge uitleg;
- project- en onderzoekswerk;
- problematische aanpak;
- ICT (Informatie- en Communicatietechnologie).
Misschien wordt het woord beschouwd als het meest toegankelijke, effectieve en wijdverbreide leermiddel. Het activeert de gevoelens en verbeeldingskracht van schoolkinderen, ontwikkelt hun denken. Spraak moet emotioneel, levendig en levendig zijn, het is mogelijk om associaties, metaforen en vergelijkingen te gebruiken.
Ook visualisatiemethoden zijn opgenomen in het lesplan. Voor scheikunde werkt laboratoriumapparatuur bijvoorbeeld als visueel hulpmiddel.
Bij de muziekles komt zichtbaarheid tot uiting in de demonstratie van "live geluid". Het is alleen effectief als het verder gaat dan de gebruikelijke demonstratie van de uitvoerende kunsten van de leraar en gericht is op het bereiken van bepaalde doelen.
Als onderdeel van een muziekles demonstreert de leraar een referentievoorstelling aan schoolkinderen. Praktisch werk wordt beschouwd als de belangrijkste methode van lesgeven in het klaslokaal van scheikunde, biologie en natuurkunde.
In schoollesplannen nemen leraren de belangrijkste doelen en doelstellingen op die moeten worden opgelost.
Doel van de open les
In de pedagogische praktijk wordt het voor de volgende doeleinden gebruikt:
- bevoegdheid van leraren opwaarderen;
- introductie van innovatieve technologieën, methoden, demonstratiecollega's uit eigen ervaring;
- controle door de administratie over de groei van de pedagogische vaardigheden van de leraar;
- start voor creatief zoeken, zelfverbetering van de leraar.
Helemaal aan het begin van de open les formuleert de leraar samen met de kinderen het doel en de doelstellingen, en aan het eind vat hij de reflectie samen.
Overzicht van een open les heeft de volgende structuur:
- datum;
- klasse;
- onderwerp;
- doelen en doelstellingen;
- lestype;
- volgorde van de leraar en leerlingen;
- ZUN trainen;
- resultaten van de les, huiswerk.
Fragment van een open les
Het onderwerp van de les is "Problemen van ecologie door de ogen van een professionele chemicus."
Lesdoelen:
- ontdek de oorzaken en het belangrijkste mechanisme van de vorming van zure regen; hun impact op de componenten van de biosfeer laten zien, de belangrijkste methoden bespreken om schadelijke emissies in de atmosfeer te verminderen;
- ontwikkel de logica van leerlingen, vaardigheden om met aanvullende informatiebronnen te werken, maak diagrammen, diagrammen;
- bijdrage aan de vorming van ecologisch denken bij schoolkinderen, een verantwoordelijke houding ten opzichte van de aarde.
Apparatuur: computer, mediaprojector, scherm, computerpresentatie, digitale informatie; extra materiaal, kaarten.
Inleidende toespraak van de leraar
De mens leeft in een wereld vol chemicaliën. Schadelijke en heilzame verbindingen, vitaal en dodelijkgiftig voor de mens, omring ons. Hoe er op de juiste manier mee om te gaan, wat zijn de mogelijke gevolgen van het gebruik van innovatieve technologieën, in welke omgeving zullen nieuwe generaties mensen leven? Veel hangt van ons af…
In het tijdperk van computertechnologie zijn mensen tot een ernstige milieucrisis gekomen, dus het is zo belangrijk om maatregelen te nemen om dieren in het wild te beschermen. In het laatste kwart van de vorige eeuw maakten drie mondiale milieuproblemen: de vernietiging van de ozonlaag van de planeet, een aanzienlijke opwarming van het klimaat en zure regen de dreiging van menselijke zelfvernietiging zeer reëel.
Laten we het probleem van zure regen eens nader bekijken.
Het belangrijkste deel van de les.
Studentenprestaties.
De term 'zure regen' werd meer dan honderd jaar geleden voor het eerst geïntroduceerd door de Engelse chemicus R. Smith. Tweehonderd jaar geleden was sneeuw en regenwater bijna neutraal. De reden voor het verschijnen van zure regen was de grootschalige industriële uitstoot van zwavel- en stikstofoxiden in de atmosfeer. Wanneer ze interageren met luchtvochtigheid, ontstaat er een zure omgeving. In gebieden met een aanzienlijke industriële productie is de meeste zuurgraad van regenwater afkomstig van zwavelzuur, iets minder van salpeterzuur en een kleine hoeveelheid van koolstofdioxide.
Het wereldrecord voor zure regen is van de Schotse stad Pitlochry. Hier regende het op 10 april 1974 met een pH van 2,4, wat overeenkomt met tafelazijn.
Zure regen draagt bij aan het ontstaan van allergische ziekten bij de bevolking, ze hebben een nadelige invloed op dieren,planten, metalen constructies.
Conclusie
Om het voor de leraar gemakkelijker te maken om de les te analyseren, gebruikt hij het plan. Zijn aanwezigheid vergemakkelijkt enorm de taak van experts die de kwaliteit van het werk van de leraar, zijn professionaliteit, evalueren.